o mnie

Jestem antropolożką organizacji z doświadczeniem w Agile coachingu,  praktyce Scruma oraz zwinnym zarządzaniu zmianą. 

Pomagam organizacjom zrozumieć i opanować język autentycznej współpracy*, zamieniając doświadczenie bierności, frustracji i ‘u nas się nie da’ w konstruktywną szansę. Uniwersum Agile’a jest dla mnie żywą, inspirującą i nieustannie aktualizującą się platformą współdziałania.

To właśnie dlatego w organizacjach, zespołach i duetach biznesowych każda osoba jest interesariuszem. Podział na strony dostarczające i odbierające rozwiązanie (na przykład zespół deweloperski i klient) to nieaktualny i ograniczający schemat. Podobnie jak akceptacja sytuacji, w której tylko wąska grupa lub jednostka o czymś decyduje i coś zmienia – czy to w czasie spotkania zespołowego, czy podczas zebrania zarządu. Wyłączające schematy komunikacji przynoszą wszystkim stratę a odrabianie ich skutków szkoleniami o budowaniu motywacji pracowników czy wzmacnianiu pozycji lidera to inwestycje, które nie przynoszą oczekiwanego zwrotu. 

Wszyscy w organizacji powinni móc brać czynny udział w jej współtworzeniu – planując, decydując, konsultując. Dzięki temu autonomia, zaangażowanie i wpływ mogą stać się realną supermocą, nie zaś nieosiągalnym punktem w prezentacji z rzutnika. 

Planujesz zmiany w swojej organizacji lub usprawnienie spotkań?

Chcesz dowiedzieć się jak zapewnić sobie i innym przestrzeń do autentycznej współpracy –  uwalniając inteligencję i talenty – w zgodzie z indywidualnym temperamentem?

Napisz do mnie: madbaran@gmail.com
Magda Baran

*Język autentycznej współpracy wspiera i uzupełnia praktyki Agile, Lean, Teal
oraz inne sposoby organizacji pracy.